Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Polsko-francuski szczyt w Gdańsku. Tusk i Macron będą rozmawiać o atomie i bezpieczeństwie [ANALIZA]

Polsko-francuski szczyt w Gdańsku. Tusk i Macron będą rozmawiać o atomie i bezpieczeństwie [ANALIZA]

Share your love


W poniedziałek w Gdańsku odbędzie się pierwszy międzyrządowy szczyt polsko-francuski. Ze strony polskiej, poza premierem Tuskiem, wezmą w nim udział przedstawiciele resortów spraw zagranicznych, obrony, energii oraz kultury.

Na czele francuskiej delegacji, która na jeden dzień przybędzie do Polski, stanie prezydent Emmanuel Macron. Towarzyszyć mu będą francuscy ministrowie: obrony, spraw zagranicznych, energii i kultury, a także osobistości ze świata kultury i biznesu, w tym prezes energetycznego koncernu EDF.

Obszary obrony, spraw zagranicznych, energii i kultury na tym etapie uznano za kluczowe we współpracy obu państw.



Source link

Compartilhe seu amor